top of page
WIX taust raamat (3).png

Kas sa oled mõelnud, et võiks olla üks raamat, kus koos kõik vajalikud retseptid hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiks ning magusad hõrgutised, mis aitavad tervislikult toituda?

Siis oled õiges kohas, sest just selline raamat meil 2023. aasta jaanuari lõpus ilmuski!

chia.png

Kellele on raamat mõeldud?

Raamat järgib WILDFITi elustiili põhimõtteid ning kõik retseptid on teravilja- ja piimavabad (st gluteeni-, laktoosi- ja kaseiinivabad). Koogid ja tordid on ilma valge suhkruta (leiab ka täiesti suhkruvabasid), soolased toidud on suhkruvabad.

Sobib kõigile, kes jälgivad paleo põhimõtteid. Samuti leiavad siit endale meelepärast keto elustiili austajad, taimetoitlased ja veganid.

See raamat on sinu jaoks ka siis, kui sulle ei ütle eelnev jutt midagi, aga soovid lihtsalt maitsvat toitu valmistada ning otsid raamatut, kus leiad kõik sobiva igaks toidukorraks.

Raamatus on üle 60 erineva retsepti, mida on kolme aasta jooksul arendatud ja katsetatud. Samuti mitmeid nippe ja soovitusi, mida kasutades saab lihtsate muudatustega kombineerida veel kümneid retsepte.

Kõrvits.png

Autorite lühitutvustus

Kristi Kalda

Toitlustamisega olen tegelenud üle 15 aasta, kuid kokkamist ja head toitu armastanud vist küll terve elu. Juba lapsena meeldis mulle vaadata, kuidas ema ja vanaema süüa tegid: nende käest sain teada esimesed nipid ja trikid, mida maitsva toidu valmistamisel silmas pidada.

Olin umbes 13 aastat vana, kui vanaema ja vanaisa kinkisid mulle minu esimese kokaraamatu ning sellest hetkest polnud miski enam endine. Kokaraamatud avasid mulle justkui uue maailma: nii palju teadmisi, ägedaid ideid ja kõik need värvilised pildid, mis kutsuvad katsetama ja proovima! Aastate jooksul on minuni tee leidnud vist üle saja raamatu ning palju kokandusajakirju, mida ikka ja jälle sirvin.

Kuna mulle meeldib ise uusi retsepte luua ning pidevalt katsetada, olen juba ammu mõelnud, et ühel päeval saavad ideed kindlasti ka kaante vahele. Kuid algul ei osanud arvatagi, et esimesena kirja pandud kokaraamat koosneb ainult tervislikest toitudest.

Kui Ermili juhendamisel WILDFITi programmi läbisin, muutus minu igapäevane toidulaud väga palju tervislikumaks. Samal ajal tundsid nii minu sõbrad, tuttavad kui ka kliendid pidevalt huvi selle vastu, kuidas ma üht või teist toitu valmistan ning mida tervisliku söögi sisse üldse panna võiks.

Kõik tähendas loomulikult seda, et oli vaja hakata kirja panema täiesti uusi retsepte, mis nüüd lõpuks ometi raamatu kuju on võtnud. Usun, et tervislik toit peab olema nii maitsev, et seda tahaksid süüa kõik inimesed, mitte ainult tervisefännid.

Ermil Miggur

Olen coach, koolitaja ja superviisor ning ühe tegevussuunana pühendunud terviseprogrammile WILDFIT, mis seob omavahel coaching’u, psühholoogia ja toitumisteaduse. See programm õpetab, kuidas muuta püsivalt seda, kuidas sa toidust ja söömisest mõtled.

WILDFIT on muutnud mu elu, aidates mul üle saada suhkrusõltuvusest ning jõuda toiduvabaduseni ehk siis punkti, kus mina kontrollin toitu, mida söön, mitte vastupidi. Viimase kolme aasta jooksul olen sedasama õpetanud veebiseminaridel ja väljakutsete kaudu rohkem kui 4000 inimesele.

 

Siit edasi tundub WILDFITi põhimõtteid ja üldiselt tervislikku toitumist propageeriv kokaraamat asjade loogiline jätk. Eriti kui saab seda teha koos erakordselt andeka toiduvõluri Kristiga, kellega oleme mitu aastat tervisliku toitumise ja koolituse vallas koostööd teinud.

Olen pool oma elust mõelnud raamatu väljaandmisele, kuid poleks kunagi arvanud, et see saab olema kokaraamat, sest olen pikka aega töötanud juristina. See on hea näide, kuidas unistused, mida pikalt kaasas kannad, materialiseeruvad ootamatul kujul.

    Raamatu hind on 35 eurot, millele lisandub transport (3,25 eurot) DPD pakiautomaati.

Täites ära allpool oleva vormi, suunatakse Sind tasumise lehele. Pärast tasumist on tellimus kinnitatud ning saad raamatu kätte kohe, kui see ilmub.

bottom of page