top of page
Hand Pile of Happy Group

WILDFITi tagasiside

Jaanika WILDFIT.jpg

Jaanika tagasiside

Mais 2020 tuli Facebookis ette reklaam „Emotsionaalne söömine…„ täpset pealkirja ei mäleta, kuid see jäi meelde. Kuulasin tutvustavat webinari ning sellest sündis mu otsus selle programmiga liituda. Programmi suhtes puudusid mul ootused. Lubasin endale, et teen kaasa ning vaatan, mis juhtuma hakkab. Varasemalt olen läbinud erinevaid kaalulangetuse programme, kuid pärast programmi lõppu tulid kilod alati tagasi. Seekord läks kõik teisiti: ma olen oma söömisharjumusi väga palju muutnud. Minu menüü on hoopis teine, kui see oli enne WildFitiga liitumist. See programm ei aidanud mitte ainult kaalu langetada, vaid ka haris mind. Ega ma ei saa öelda, et see kõik väga lihtne oli, seda mitte, kuid ma sain hakkama ning suureks toeks oli grupp ja grupijuht, kes aitasid reel püsida.

Programmist sain palju uut ja huvitavat ning mõtlema panevat teada toidu ja toitumise kohta. Kogu programmi jooksul olin ma peres ainuke, kes oma söömisharjumusi muutis. Ma rääkisin oma perele, millega ma tegelen, ning püüdsin menüüsse uusi toite lisada, kuid selle üle tehti nalja ning mind ei võetud tõsiselt. Nüüd, kui programmi lõpust on möödas rohkem kui 6 kuud, on muutused jõudnud ka minu lasteni. Nemadki teevad paremaid valikuid toitumisel 🥰.

 

Täna võin küll öelda, kui grupijuht Ermil enne programmi algust ütles, et pärast oled Sa teine inimene, siis ega ma seda algul ei uskunud – ju see ikka müügitrikk on – kuid minust on saanud tänaseks teine inimene. Alates maist 2020 kuni märts 2021 kaotasin 20 kg ja sain kaalu, mida soovisin ning see püsib. Mul on suurepärane enesetunne, ma avastasin enda jaoks spordi: käin jooksmas ja jõusaalis. Nüüd jõuan liikuda ja naudin seda. Mis peamine, olen õnnelik, et andsin endale võimaluse 😊.

Eve tagasiside

WildFit aitas mul langetada kaalu ja parandada tervist. Mul ei ole enam puusa- ega põlvevalusid ning energiat jätkub sajale inimesele. Väga meeldis see, et ei pidanud lugema kaloreid ning programmist kinnipidamiseks polnud vaja kasutada tahtejõudu.

Merlini tagasiside

Suurim hüve on vast see, et kuradike ei tõsta nii meeletult pead, kui näeb torti, kommi, jäätist vms. Nendest äraütlemine pole enam raske, võrreldes eelneva ajaga, mil veel WildFit polnud minu elus. Ülimalt tänulik olen energia eest. Enne võisin põhimõtteliselt poole päevani magada, nüüdseks on uneaeg lühenenud ja energiat topelt 🤩.

Suurim ahhaa-moment on seotud kohviga. Enne oli kohvi minu jaoks igapäevane kaaslane hommikust õhtuni. Süüdistasin peavalusid väheses kohvis. Kuid nüüd... Ma pole mitu kuud kohvi joonud ja tunnen ennast hästi! 

Reili tagasiside

Kui Sa oled kunagi soovinud loobuda suhkrust ja/või nisujahust, nii nagu mina, siis soovitan Sul teha läbi WildFit 90 päevase väljakutse. 

Minu eesmärk, kui alustasin, oli olla eeskujuks oma pojale ning pakkuda talle võimalust kasvada vabana. Vabana valida ise oma söök ning olla teadlik, mitte olla isude orjuses. Mul on olnud soov mitte tarbida suhkrut ja nisujahu juba aastaid. Olen seda ka mingid perioodid suutnud, kuid seda puhtalt tahtejõuga ning maksimaalselt 2 kuud, siis olen lubanud endale "selle ühe asja", mis on viinud tagasi sellesse nõiaringi, kus ma söön märkamatult terve paki küpsiseid või silmagi pilgutamata 300 gr šokolaadi. 

Peale WildFit väljakutse lõpetamist olen läbi teadliku valiku loobunud suhkrust, kõikidest teravilja- (mitte ainult nisu) ja piimatoodetest (mille peale pole kunagi mõelnudki, kuna ei ole eriline otsene piima tarbija olnud). Kõige ägedam selle juures on see, et keegi ei keela mulle midagi. Mul on valik, mul on teadlikkus ning mina otsustan. Mul on vabadus. 

Enda suurimaks üllatuseks suutsin ma seda kõike teha siis, kui arvasin, et ei ole võimalik üldse ilma šokolaadi või küpsiseta eksisteeridagi. Vaevlesin oma poja kõrvalt magamatuse käes ning see magus suutäis tundus ainus, mis mind üldse liikumas hoidis. See teekond ei olnud ainult pidu ja pillerkaar, kuid see oli seda igati väärt ning see oli lihtsam, kui arvasin. 

Tänaseks (väljakutse lõpust on möödas ca 3 kuud) olen endiselt suhkru-, teravilja- ja piimatootevaba. See ei tähenda, et ma ei tohiks või pean ennast ilgelt piinama ja piirama. Olen teinud mõnel korral teadliku valiku, midagi siiski proovida (näiteks: sõbranna tehtud kaneelirullid nisujahust ja suhkruga - tegu oli uue sõbrannaga ning maitsesin neid reaalselt esimest korda), kuid see oli valik, mitte vajadus. Mul ei tekkinud vajadust võtta veel üks. Ma tegin selle otsuse, olles 100% kohal ja teadlik, mida see minu kehaga teeb ning kuidas mu keha seda tegelikult vastu võtab. 

Ütlen ausalt, et mul on endiselt magusaisud, kuid tänaseks võin ma seista selle isuga poes ning sealt tühjade kätega ära tulla. Olen vaadanud neid komme ja küpsiseid, mida varasemalt olen söönud, kuid vastus on selge "EI", mis tuleb nii sügavalt enda seest ja nii resoluutselt, et seal ei ole üldse mõtlemistki. Nii lihtsalt on ja kõik! Valin kvaliteedi ning teen endale ise kodus mingi maiuse, kas banaani või meega ja voila... Vot see on elu!
 

Kristi

Kristi tagasiside

Tervislik toitumine on mulle alati huvi pakkunud ning toiduvalmistamine minu igapäevane tegevus. WILDFITist kuulsin esimest korda paar aastat tagasi ühel koolitusel, kus esines selle looja Eric Edmeades. Kui sain teada, et Ermil on liitunud WILDFITi programmiga, oli minu kindel soov see ka ise läbi teha. Õnneks võttis Ermil mu oma tiiva alla ning hakkas mind ise juhendama😊.

 

Arvasin, et see saab olema raske. Kõik varasemad dieeditamised on lõppenud ühtemoodi. Alustan suure entusiasmiga, kuid siis ühel hetkel lihtsalt väsin ära, sest reegleid on nii palju või kogu aeg peab kaloreid ja koguseid arvutama jne.

WILDFITi puhul oli kõik teisiti: iga nädal oli vaja teha mõni “pisike” muudatus, mis tundus lihtne. Ja kuna Ermil pidevalt selgitas, miks me midagi teeme, olid kõik muudatused väga loogilised. Esimest korda elus sain PÄRISELT aru, MIKS ma midagi söön ja MIDA see minuga teeb.

Võrreldes mingi muu programmiga, on WILDFITi fenomen kindlasti ka pidev ja igakülgne toetus. Kõike on kordades lihtsam teha, kui su kõrval on coach’ina inimene, kes saab tõepoolest aru, mida tunned, ning oskab sulle nõu anda. Minu jaoks oli see huvitav kogemus, sest Ermil juhendas mind individuaalselt samal ajal, kui ise selles programmis osales. Kuigi ma grupi-coaching us ei osalenud, usun, et sellel on veel oma lisavõlud: kõik teevad sama asja koos ning saavad üksteisega oma kogemust jagada. Kui su ümber on nii palju toetavaid inimesi, on väga raske läbi kukkuda😀.

Suhtusin alguses skeptiliselt mõttesse, et WILDFIT on n-ö elumuutev kogemus. Aga nüüd hiljem, pärast programmi läbimist, saan aru, et tegelikult on see tõsi. Loomulikult on mul hea meel selle üle, et planeeritud 5 kg kaotamise asemel olen nüüd hoopis 8,2 kg kergem😀. Kuid tegelikult on suurim muutus hoopis see, et kolme kuu jooksul paranes mu tervis sedavõrd, et loobusin inhalaatori kasutamisest. Nimelt on mul diagnoositud kergekujuline astma, kuid poole WILDFITi programmi jooksul avastasin, et ei köhigi enam.

Lisaks olen õnnelik selle üle, et suudan järgida WILDFITi põhimõtteid ka pärast programmi läbimist. Teen oma tänased toiduvalikud täiesti teadlikult. See toimub kõik väga loomulikult ja sundimatult. Nüüd tean, mida süüa, kui tahan end tõepoolest hästi tunda😊.

Usun, et WILDFITi programmi läbimine oleks kasulik kõigile inimestele. See pole tavaline kaalulangetus- või toitumisprogramm. WILDFIT aitab elada tervemat ja kvaliteetsemat elu olenemata sinu vanusest. Eriti soovitan seda kõigile lapsevanematele: teie tegevus ja eeskuju mõjutavad tohutult valikuid, mida teie lapsed tulevikus tegema hakkavad. Kui Sa ei taha teha seda sammu enda pärast, võiksid seda teha oma laste ja teiste lähedaste pärast. 

Merilini tagasiside

Liitusin WildFiti programmiga, sest ma ei olnud kunagi oma toitumist jälginud, aga mida aeg edasi, seda paremini hakkasin aru saama, et varem või hiljem tuleb seda teha. Ma ei soovinud keskikka jõudes vaevelda terviseprobleemide käes ning tunda end mitte ihaldusväärsena, sest ma olen nooremas eas teinud valesid valikuid ning oma keha väärkohelnud. Ühtlasi piinasid mind õhtuti gaasid kõhus ja magustoit ei olnud enam valik, vaid kohustuslik osa päevast, et päeva üle elada. Tahtsin teada, kas tõepoolest on võimalik elada teisiti ning oma venna muutusi nähes uskusin, kui midagi suudab seda muuta, siis selleks on Wildfit.

Minu muutused 90-päevaga:

- Kaal langes 6 kg (enne oli mu kaal ca 58 kg, nüüd on ca 52 kg).


- Keskkoht on vähenenud 7,5 cm (kuigi tunnen, et programmi jooksul sõin märgatavalt rohkem kui enne programmi, lihtsalt teisi asju).


- Olen toitu rohkem nautima hakanud.


- Energiatase on ühtlasem (ei ole vaja keset päeva end šokolaadi täis süstida selleks, et funktsioneerida).


- Õhtuseid puhitusi kõhus ei ole või esineb tunduvalt harvemini.


- Kui vahel siiski tunnen, et sõin liiga palju, siis see raskustunne kaob umbes poole tunniga ja see pole võrreldav selle raskustundega kui oled end näiteks teraviljast suutnud üle süüa.


- Näonahk on puhtam, vahel mõni vistrik siiski tekib, aga mul pole olnud ammu näos selliseid suuremaid punne, mis võtavad tükk aega paranemiseks.


 - Toitumisharjumused on muutunud. Muidugi see ei tule päris iseenesest ja vajab enesega tööd ka peale Wildfiti programmi, aga tulen endaga kõvasti paremini toime, kui varasemalt - ma suudan öelda EI magusatele ahvatlustele! 


- Toidu maitse on muutunud. Ma naudin maitseid, mida varasemalt ei pannud tähelegi (näiteks värske kurgi maitse) või ei julgenud proovida (erinevad eksootilised puuviljad). Samas kuntslikult magustatud tooted ei ole enam üldse nii head - näiteks toorjuustukook ja vaniljejäätis tunduvad minu jaoks täiesti sama maitsega olevat - suhkru maitsega! Mul on väga keeruline nendes eristada mingeid muid maitseid peale suhkru ja sellega näen, kui suur suhkrusõltuvus mul oli, et ma isegi ei märganud selle olemasolu. Nüüd eelistan süüa puhtaid asju, millel on päris maitse.


- Ma joon teadlikult igapäevaselt ca 1,5 l vett, vahel võisin terve päeva olla ilma tilkagi vett tarbimata.


- Mu tavapärased peavalud ei ole enam nii tavapärased ja kui varasemalt need kasvasid migreeniks ning valuvaigisti võtmine oli minu jaoks vältimatu, siis nüüd lihtsalt ootan kuni peavalu taandub ja minu väga suureks üllatuseks see tõepoolest taandubki mõne aja möödudes!


 - Nii mina kui ka mu mees oleme peale Wildfiti programmi köögis üsna osavateks muutunud.

Minu jaoks kõige märkimisväärsemad muutused, mille pärast ei tohi ega taha ma endise elu juurde pöörduda on tunne, et ma olen ihaldusväärne (jah, ma olin ilus ka varem, aga kogu selle programmi mõjud on minusse süstinud veel tohutus koguses enesekindlust ja milline naine on ilusam, kui enesega rahulolev naine) ning peavalude kadumine (peavalud olid varasemalt minu jaoks tõeline probleem ja ma ei kujutaks enam ette ka, mis tunne peaks olema mitu päeva järjest minna magama peavaluga, ärgata peavaluga ning ainsaks leevenduseks on valuvaigisti, mis lihtsalt lükkab probleemi edasi).
 

Katrini tagasiside

WILDFITis meeldib mulle, et 

  • siin on pikaajaline samm- sammult juhendamine; 

  • see ei ole suunatud söögile, vaid teadlikkusele ja harjumuste muutmisele; 

  • siin on grupi ja coachi tugi; 

  • siin ei ole piiranguid, eksimusi, vaid kõik on mu enda valikud, otsused; 

  • ei pea toitu mõõtma, kaaluma.

Kui sinu soov on oma toitumisharjumusi muuta, aga sa seni pole sellega hakkama saanud, siis soovitan kindlasti liituda!
 

Birgiti tagasiside

Coca-Cola oli minu võimalus ellu jääda. Olin selle joogiga väga harjunud ja sellest täiesti sõltuvuses. Ma ei mäletanud enam aega kui ma seda ei joonud. Olin seda joonud kuskil 20 aastat, sest sõitsin palju eri linnade vahet ja kuna ma kohvi ei tarbinud, siis Coca-Cola oli asendus ärkvel püsimiseks ja energia saamiseks. Loomulikult käisid sinna juurde ka magusad asjad, peale mida tundus elu elamisväärsena. Kuna sõitmine oli pidev, siis päeva jooksul tarbisin lõpuks ikka 2-3 pudelit colat täiesti märkamatult. Oli hommikuid, kus ärkasin kohutava maksavaluga, sest tarbimine oli ületanud piirid. Tundsin end lootusetult, sest proovisin küll sõltuvust vähendada, kuid alla 1 pudeli päevas ei suutnud minna. Wildfitis sain cola sõltuvusest lahti, sest maitsemeeled muutusid ja cola lihtsalt ei maitsenud mulle enam. Isegi ei mõista, kuidas sain seda kibedat maitsetut jooki endale sisse kallata. Isegi kui olen katsetanud, võtan lonksu ja see ei kõneta mind.
 

Henry tagasiside

"Ma tunnen, et kõik eelnevad programmid, mida ma olen kasutanud ja oi ma olen kasutanud paljusid, kasutavad peamiselt ühte ja sama loogikat – söö vähem kaloreid, liigu rohkem ja tänu kaloridefitsiidile hakkab ka kilosid maha tulema ja alati on tulnud ka. Kuid siis sa libastud. Libastumine on ju inimlik!
/-/
See programm on absoluutselt teistsugune, sest kogu eesmärk on see, et sa ei suru enda ihasid ja soove alla, vaid sa mõistad neid ja saad aru, millest need tekivad. Enamus ihadel ei ole põhjuseks vaid meeldiv maitse, vaid seostuvad ka mingid emotsioonid."


Nii kirjeldab Henry oma blogis "A Mida Henry Teeb?" WILDFITi väljakutset. Loe lähemalt SIIN

Lisaks kirjutab Henry oma kogemusest ka SIIN

Andra tagasiside

“Liitusin WILDFITiga, sest kõikvõimalikes teooriates olin tugev, kuid praktikas tulemusi ei saanud ja toitumine oli väga käest ära. Teadsin, et midagi peab minu peas muutuma.


Sain siit enamusele oma muredele (unetus, väsimus, jõuetus, tahtmatus midagi teha) vastused. Vabanesin 13-st liigsest kilost, mul on rohkem energiat ja toidutegemise rõõmu sain samuti tagasi 😊
 

Olen pidanud kõikvõimalikke dieete, mida maailmas leidub, kuid WildFit ei ole dieet, vaid elustiil, mis paneb sind teisiti mõtlema, kõige üle. Olen väga tänulik, et selline programm on loodud."
 

Pireti tagasiside

“WildFitiga võtsin kaalust alla, sain teadlikumaks oma toiduvalikutest, muutus suhe toiduga ning mul on nüüd kergem ja parem oma kehas olla. Suurim üllatus oli see, et rasva süües saab kaalust alla võtta. Programm on lihtsalt imeliselt üles ehitatud, tundsin tuge kogu aeg. Aitäh!"

Mõned tulemused veel laiast maailmast

Tänaseks on WILDFIT 90-päevase väljakutse läbinud rohkem kui  50 000 inimest üle maailma. Programmi lõpetamise protsent on fenomenaalne - 90% inimestest, kes WILDFITi väljakutset alustavad, ka lõpetavad selle!

bottom of page